Istnieje 11 rodzajów związków. W którym z nich jesteś Ty i Twój partner?

#1: Związek niezależny

Niezależność to zdecydowanie pozytywna cecha. Dzięki niej bez względu na to, co dzieje się w twoim życiu zawsze jesteś w stanie sobie poradzić. Jednak bycie w związku to też umiejętność pójścia na kompromis i poświęceń. Skrajna niezależność w romantycznej relacji raczej nie jest wskazana. Oczywiście każdy z partnerów powinien być niezależny do tego stopnia, aby był w stanie dobrze funkcjonować bez drugiej osoby. Jednak pragnienie całkowitej niezależności może szybko zniszczyć związek.

#2: Związek współzależny

Związek współzależny to taki, w którym jeden z partnerów nie potrafi funkcjonować bez drugiego. Taka relacja może powodować wiele problemów. Współzależny partner chce robić wszystko z drugą połówką i zaniedbuje inne sfery swojego życia, takie jak relacje z rodziną i przyjaciółmi, hobby czy samorozwój. Całe swoje życie podporządkowuje ukochanemu. Strach pomyśleć, co się stanie, jeśli go kiedyś zabraknie.

#3: Związek dominującego z uległym

Relacja, w której jeden z partnerów kontroluje drugiego jest wyjątkowo toksyczna. Jeżeli tak się dzieje oznacza to, że w waszym związku brakuje zrozumienia i zaufania, a jednej ze stron brakuje poczucia niezależności, a może nawet cechuje ją niska samoocena i brak pewności siebie. Taką osobą łatwo manipulować i łatwo ją sobie podporządkować, izolując ją od innych ludzi.

 

#4: Związek otwarty

To rodzaj relacji, na którą w dzisiejszych czasach decyduje się coraz więcej osób. Będąc w związku nie zamykają sobie drzwi i możliwości na spotykanie się z innymi ludźmi - pod warunkiem, że ich partner to akceptuje. Często na takie rozwiązanie decydują się osoby, które nie są gotowe na to, aby emocjonalnie zaangażować się w związek z jedną osobą.

#5: Związek dostosowujący się

Partnerzy w takiej relacji robią wszystko, aby jak najbardziej dostosować się do swojej drugiej połówki. Przejmują ich zwyczaje i hobby, sposób spędzania wolnego czasu, a ich przyjaciele stają się jego przyjaciółmi. Często wiąże się to z rezygnacją z własnej tożsamości i stylu życia. Chyba nie musimy wyjaśniać, dlaczego to może mieć negatywne konsekwencje. 

#6: Związek toksyczny

Taka relacja jest wyjątkowo krzywdząca. Trudno się z niej wyrwać, ponieważ partnerzy kochają się równie mocno, jak mocno się nienawidzą. Przeważnie mają zupełnie inne osobowości i oczekiwania, dlatego nieustannie ze sobą walczą i krzywdzą się wzajemnie, ale nie potrafią od siebie odejść.

#7: Związek bez zobowiązań

Innymi słowy to relacja “friends with benefits”, łącząca osoby, które nie oczekują od siebie zaangażowania i nie traktują tego, co ich łączy poważnie. Partner jest dla nich tylko kimś przejściowym. W taką relację często wchodzą osoby, które chcą pocieszyć się po trudnym i bolesnym rozstaniu albo brakuje im intymności, ale nie są gotowa na emocjonalne zaangażowanie.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 maja 2019 o 19:05

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 17:08
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 sierpnia 2019 o 17:08
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 sierpnia 2019 o 17:08
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 sierpnia 2019 o 16:08
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 sierpnia 2019 o 16:08